Milani takohet me Lille për zëvendësuesin e Kessie

Duke pasur parasysh largimin e Franck Kessie verën e ardhshme, AC Milan tashmë po kërkon merkato në kërkim të një pilot të garancive të caktuara dhe ky kërkim e ka çuar atë në Lille.

Aty luan Renato Sanches, i cili po tenton të rinis karrierën në skuadrën franceze. Pasi thirri Barcelonën në derën e tij dhe gjithashtu disa klube të Premier League, largimi i tij është ftohur, diçka që klubi rossonero synon të përfitojë për të mbyllur nënshkrimin e tij.

I menaxhuar në karrierën e tij nga Jorge Mendes, Maldini dhe Massara tashmë janë duke biseduar me agjentin portugez për të arritur një marrëveshje sa më shpejt që do ta çojë mesfushorin në Itali. Kontrata e tij skadon në vitin 2023 dhe ai nuk planifikon të rinovojë, kështu që Lille tani është i hapur për të negociuar largimin e tij.

Milani nuk planifikon të bëjë ndonjë nënshkrim këtë janar, por dëshiron të mbyllë punësimin e mesfushorit për verën, në një operacion që mund të jetë rreth 25 milionë euro. /albeu.com


Shtuar 4.01.2022 10:52