Milani ka dy lojtarë të Chelsea në pikëpamje, një prej tyre Armando Broja

Milan synon transferimin e dy lojtarëve të Chelsea.

Bëhet fjalë për Armando Brojën, qendërsulmuesin shqiptar dhe Hakim Ziyech, anësori 29-vjeçar maroken.

Dy lojtarët kanë grumbulluar gjithsej 736 minuta mes Premier League, Champions League dhe kupave të ndryshme, më pak se De Ketelaere në këtë periudhë të parë të sezonit te Milan. Duke pasur parasysh aktivizimin e pakët te Chelsea, ka të ngjarë që të dy lojtarët të konsiderohen si largim nga klubi anglez.

Nëse për Ziyech negociatat e huazimit mund të materializohen që në janar, përballë një ulje të pagës, për Brojën drejtuesit e kuqezinjve po punojnë për verën e ardhshme./ h.ll/albeu.com


Shtuar 19.11.2022 09:15