Milan i trembet largimit të Leao, kuqezinjtë gjejnë zëvendësuesin e portugezit

Milan po përballet me rinovimin e Leao, ku duket në fakt e vështirë deri më tani gjetja e marrëveshjes.

Kampionët e Italisë kanë një emër në listë për të zëvendësuar portugezin. Bëhet fjalë për sulmuesin zvicerian, Noah Okafor i cili luan te Salzburg, por që gjithashtu pëlqehet edhe nga Arsenal dhe Chelsea.

Lojtari kushton shumë, vlerësohet të paktën 35 milionë euro, por me shitjen e mundshme të Leao, mund të bëhet një tentativë për ta transferuar në Milano./ h.ll/albeu.com


Shtuar 18.11.2022 11:15