Messi tregon ekipet favorite për Champions

Lionel Messi ka dhënë një intervistë të gjatë për prestigjiozen Marca.

Lionel Messi përmend 5 ekipet tjera përveq PSG që janë favorit për ta fituar Champions Leaguen sivjet.

Sipas Messit, Manchester City, Liverpooli, Bayern Munich, Real Madridi dhe Atletico Madridi gjithashtu jane favorit per te fituar Champions Leaguen.

“Këtë sezon Liverpooli po bën lojëra fantastike, gjithashtu Bayerni“.

Lionel Messi nuk e përmend Barcelonen si favorite. Sipas tij Barcelona është në fazën e ndërtimit të skuadrës, me shumë lojtarë të rinj, të talentuar.


Shtuar 23.11.2021 16:11