Messi ka ende një derë të hapur tek Barcelona

Leo Messi u largua nga Barcelona pa dëshirën e tij.

Messi ka qënë pjesë e klubit katalan që nga mosha 13-vjeçare. Pasi klubi nuk kishte mundësi financiare për të paguar rrogën e Messit  dhe për të zgjatur kontratën,  ata vendosën të largonin lojtarin dhe për të u gjend afër PSG të cilët i ofruan një kontratë dy vjeçare.

Por në Barcelonë janë duke qarkulluar fjalë se është një mundësi për të sjellë përsëri Messin në Camp Nou në vitin 2023 kur kontrata e tij me Parisin i skadon.

Victor Font, kantidati për të president në vitin 2021 i cili doli i dyti pas Laporta për vota, është tashmë duke diskutuar me klubin për të ndërtuar një plan për të rikthyer argjentinasin tek ekipi i Barcelonës.

“ Largimi i tij meriton një derë tjetër për rikthim”, është shprehur Victor për “RAC-1”.

Dëshira e Messit për një rikthim  është e dukshme pasi ai disa herë është shprehur që nuk ka dashur asnjëherë të largohet nga Barcelona dhe se ishte në gjëndje të bëntë cddogjë për të qëndruar aty.

Xavi gjithashtu mund të jetë një “çelës” për rikthimin e Messit pasi dihet shumë mirë se ai ka një lidhje të fortë me sulmuesin argjentinas./h.ll/albeu.com


Shtuar 9.11.2021 19:28