Mësohen të gjitha çiftet, spikasin Belgjikë-Portugali dhe Angli-Gjermani

Ka përfunduar faza e grupeve në “Euro 2020”.

Sonte (e mërkurë) u zhvilluan ndeshjet e fundit për xhiron e tretë.

Tani janë mësuar të gjitha skuadrat që janë kualifikuar në raundin tjetër, derisa dihen edhe çiftet për fazën e 1/16 së finales.

Të gjitha takimet:

Belgjikë – Portugali

Angli – Gjermani

Kroaci – Spanjë

Itali – Austri

Uells – Danimarkë

Holandë – Çeki

Suedi – Ukrainë

Francë – Zvicër

Ndeshjet e para të këtij raundi nisin të shtunën.

Shtuar 23.06.2021 23:10