Mediat holandeze mundohen të gjejnë “fajtorin”

Mediat holandeze anë reaguar për humbjen e 1 me zero të Feyenoord.

Da Telegraf e cilëson disfatën e ekipit nga Roterdami ndaj Romës si një dhimbje të madhe. Ata shkruajë se pas ecurive jo fort të mira në kampionat dhe kupat e Evropës, shpresa e vetme për të shpëtuar sezonin e Feyenoord ishte pikërisht kjo kupë.

Media në fjalë ia faturon disfatën presionit të lartë të ndeshjes, por edhe arbitrave anësorë, që sipas tyre, nuk kanë qenë vigjilentë në disa episode të sfidës.

Shtuar 26.05.2022 00:12