Mbyllen pjesët e para, Aston Villa shokon Man City, Tottenham drejt Champions (VIDEO)

Janë mbyllur pjesët e para të Premier League. Në Eihad Stadium Aston Villa po fiton ndaj Man City duke shokuar tifozët vendas.

Liverpool po barazon me Wolves 1-1 por i duhet fitorja për të shpresuar te titulli.

Ndërkohë, sa i përket Champions, Tottenham po udhëheq ndaj Norwich 0-2 dhe me këtë rezultat siguron Champions.

Arsenali në krahun tjetër po fiton 2-1 ndaj Everton.

Sa i përket mbijetesës, Burnley po humbet 0-1 ndaj Newcastle dhe me këtë rezulat shkon në Championshp, teksa Leeds, po barazon pa gola ndaj Brentford duke shpëtuar për momentin në Premier League. /albeu.com/

Shtuar 22.05.2022 17:49