Mbërrin bombarduesi: Martial dhe Icardi janë emrat e nxehtë

Është një Juventus në fushë, gati për të arkivuar vitin 2021 dhe për t’i shkelur syrin 2022 për ta bërë atë një vit ndryshe.

Juve sigurisht përqendrohet te të pakënaqurit, gjë që natyrisht sjell rrezikun e përplasjes me elementë që nuk janë më shumë të rinj: si 28-vjeçari Icardi ose Cavani apo dhe  Aubameyang në përplasje me Arsenalin, marrë nga TuttoSport.

Palë i talenteve të preferuar përgjigjen emrat e viteve  2000 Vllahoviç dhe 99′ Scamacca, respektivisht Fiorentinës dhe Sassuolo.

Duhet kohë për të ngritur operacione të këtyre përmasave, por mbi të gjitha dëshirën e mundshme të Emilianëve për t’u hequr bakshishit, e ndjekur nga vetë Fiorentina.

Edhe nëse Mançester Junajtid nuk e shet me çmimin përfundimtar, Martiali duket më afër Juves duke pasur parasysh se nuk ka asnjë ndjenjë mes agjentit të tij dhe trajnerit të Rangnick. /albeu.com/


Shtuar 22.12.2021 19:22