Mbappe gjithnjë e më afër Realit, PSG duhet të vendosë për Ronaldon (FOTO LAJM)

Kylian Mbappe do të kthehet në stërvitje me shokët e tij të skuadrës në disa orë para takimit me menaxherët e Paris Saint-Germain, shkruan Albeu.com, marrë nga SportMediaset.

Sulmuesi francez, i cili e ka kontratën që skadon në qershor 2022, tashmë e ka bërë të ditur se ai nuk dëshiron të qëndrojë në Paris dhe po bën presion për t’u shitur me shpresën se do ta kënaqë atë për të shmangur humbjen e tij në një transferim falas.

Mbappe tashmë ka një marrëveshje me Real Madrid dhe shpreson të jetë në gjendje luajë nën urdhrat e Ancelottit sa më shpejt të jetë e mundur.

Parizianët, në pritje të një largimi të mundshëm të xhevahirit të tyre të ri, po kërkojnë gjithnjë e më shumë të marrin Cristiano Ronaldon.
Zgjidhja e vetme duket të jetë ajo e largimit të Mbappe për në Madrid dhe më pas PSG do të përpiqet të sjellë CR7 në Francë duke përdorur në shkëmbim Mauro Icardin. /albeu.com/


Shtuar 21.07.2021 22:21