Marrin frymë te Milani, Ibra gati për derbin me Interin

Një psherëtimë lehtësimi për Piolin përpara derbit kundër Interit të shtunën më 5 shkurt. Pasi ka kaluar atë dëmtim me Juventusin, Zlatan vazhdon të punojë veçmas, por testet kanë përjashtar mas, por testet kanë përjashtuar çdo lloj dëmtimi, vetëm një inflamacion në tendinën e djathtë të Akilit.

Milani, i cili është rikthyer në stërvitje pas dy ditëve të pushimit të dhëna nga trajneri, do të mund ta llogarisë sulmuesin suedez në ndeshjen e ardhshme ndaj Interit.

Nga ana tjetër, duhet të vlerësohen kushtet e Kessie, i cili u dëmtua në krah në Kupën e Afrikës mes Bregut të Fildishtë dhe Egjiptit.r.t/albeu.com

Shtuar 27.01.2022 08:53