Marchisio tallet me anglezët që duan përsëritjen e finales së Euro 2020: Ku mund ta nënshkruaj peticionin?

Claudio Marchisio ka përqesh Anglinë, duke thënë se ai është i gatshëm të nënshkruajë peticionin për të përsëritur finalen e Euro 2020 në mënyrë që Italia ta fitojë atë edhe 1000 herë.

Ka ende shumë bujë rreth triumfit të Italisë në Euro 2020 që erdhi pas një finale të luftuar fortë kundër Anglisë në penallti në stadiumin Wembley.

Sidoqoftë, fitorja e Italisë erdhi me polemikë dhe me disa tifozë anglezë të cilët madje kërkuan të përsërisnin finale për shkak të një faulli të Giorgio Chiellini ndaj Bukayo Saka.

Reprezentuesi i Anglisë kaloi me shpejtësi Chiellinin, i cili tërhoqi kundërshtarin e tij dhe e rrëzoi në tokë nga jaka e tij. Mbrojtësit të Juventusit iu dha kartoni i verdhë, të cilin e pranoi pa protestë.

Ish-mesfushori i Italisë dhe Juventusit, Claudio Marchisio derdhi kripë në plagët e Anglisë me një cicërimë në Twitter, ku ai pyeti se ku mund ta nënshkruante peticionin, por për të gjitha arsyet e ndryshme.

“Ku mund ta nënshkruaj peticionin për të përsëritur finalen e Italisë kundër Anglisë? Kështu që ne mund ta fitojmë atë edhe 1000 herë”, pyeti Marchisio.

Ndryshe, Marchisio u tërhoq nga futbolli në tetor të vitit 2019. Ai shënoi pesë gola në 55 paraqitje me Azzurrët.


Shtuar 21.07.2021 16:27