MARCA/ Leo Messi më pranë Man City-t, në Francë “dorëzohen” për shkak të taksave

Leo Messi është më i lirë se kurrë për të zgjedhur fatin e tij, por është e qartë se klubet nuk do të trokasin në derë si të çmendur, sepse nuk ka pothuajse asnje tani që mund të përballojë pagën e tij aq lehtë.

Nga momenti që MARCA përparoi ekskluzivisht që lojtari ishte një metra e gjysmë larg nga Barça, të gjithë shikuan drejt Parisit dhe Manchesterit.

MLS do të ishte mundësia tjetër, por planet e argjentinasit do të jenë akoma në krye edhe për disa vite të tjera. Tani për tani City është vendi më i mirë. PSG mësohet të jetë dorëzuar për shkak të taksave të larta.Messi

Opsioni i Kane nuk është i qartë dhe ai është klubi i vetëm i aftë të përballojë një operacion të këtyre përmasave./albeu.com/


Shtuar 5.08.2021 21:47