Manchester United nuk fiton dot, Madueke shpëton Chelsea-n

Në ndeshjen e javës së 7-të të Premier League, Chelsea barazon në shtëpi kundër Nottingham Forest.

Wood zhbllokoi ndeshjen për miqtë, ndërsa Madueke siguroi finalen 1-1. Mundësi e madhe e humbur nga skuadra e drejtuar nga Maresca-s, pavarësisht mundësisë për të luajtur me një lojtar më shumë nga minuta e 78-të (Uard-Proëse u përjashtua me karton të kuq). Blutë ngjiten në kuotën e 14 pikëve, ndërsa Nottingham Forest 10 pikë.

Aston Villa dhe Manchester United, në një klasike të futbollit anglez në Villa Park, nuk shkuan më shumë se një barazim 0-0. Një pjesë e parë pa emocione dhe pa gola, ndërsa Bruno Fernandes goditi traversën në pjesën e dytë.

Barazimi i dytë radhazi për Aston Villan, që ngjitet në 14 pikë. Manchester United është rikthyer të lëvizë në ligë, tani me 8 pikë.

Shtuar 6.10.2024 18:10