Manchester United në kërkim të një mesfushori, pëlqehet ai i Napolit

Klubi anglez i Manchester United po synon mesfushorin spanjoll të Napolit, Fabian Ruiz.

Andaluziani thuhet se nuk është i gatshëm të rinovojë me klubin e Napolit dhe kështu “djajtë e kuq” po mendojnë ta sjellin në Angli.

Napoli është në gjendje ta shesë spanjollin për një shifër të konsiderueshme.

Manchester United ende nuk ka paraqitur një ofertë zyrtare për të./ h.ll/albeu.com


Shtuar 14.01.2022 15:56