Manchester United është i interesuar për Ralf Rangnick si trajner i përkohshëm

Manchester United ka përzgjedhur Ralf Rangnick për të marrë postin e trajnerit të përkohshëm.

United kanë refuzuar qasjen e tyre fillestare për Mauricio Pochettino nga Paris Saint-Germain, por mbeten të sigurt për emërimin e argjentinasit si trajnerin e tyre të ardhshëm të përhershëm.

Mes mundësisë së PSG-së për të mbajtur Pochettino-n, United ka nisur të kryejë intervista për rolin e trajnerit të përkohshëm dhe tashmë ka zhvilluar diskutime me ish-trajnerin e Barcelonës, Ernesto Valverde dhe ish-trajnerin e Romës, Rudi Garcia.

Nënkryetari ekzekutiv i United Ed Woodward dhe drejtori menaxhues Richard Arnold nuk udhëtuan në Spanjë për fitoren 2-0 të klubit në Champions League ndaj Villarrealit për të intervistuar kandidatët.

Rangnick, aktualisht kreu i sportit dhe zhvillimit në Lokomotiv Moskë, besohet të jetë opsioni i preferuar i United për të menaxhuar klubin për pjesën tjetër të sezonit nëse ata nuk mund të shpërblejnë Pochettino nga PSG. /albeu.com


Shtuar 24.11.2021 15:37