Manchester City mposht pastër Licesterin dhe vazhdon arratisjen në krye (VIDEO)

Manchester City ka arritur të fitojë përballë Licester Cityt, në shtëpinë e këtyre të fundit më rezultatin e pastër, 0-2.

“Citizens” e patën të vështirë të “thyejnë” mbrojtjen e Leicesterit në pjesën e parë, duke i mbyllur 45 minutat e para me rezutatin e bardhe. 0-0.

Në pjesën e dytë, Benjamin Mendy shënoi gol në min (58’) pas një kohe shumë të gjatë.

City vazhdoi me paraqitje të mirë, Raheem Sterling dhuroi një asistim për Gabriel Jesus në min (74’) për të dyfishuar avantazhin e skuadrës së Guardiolas.

Rezutlati përfundimtar, Leicester City 0-2 Manchester City.

Shtuar 3.04.2021 08:04