Man United hidhet në sulm për Dembele

Manchester United po e ndjek situatën e kontratës së Osmane Dembeles me Bacelonën, njofton “El Nacional” të mërkurën.

Kontrata e francezit me Barcelonën i skadon në verën e vitit 2022. Barcelona nuk është e gatshme t’ia përmbushë kërkesat financiare futbollistit francez dhe skuadra angleze mund të përfitoj nga kjo situatë për ta transferuar në verë si lojtar i lirë.

Sulmuesi 24-vjeçar këtë edicion ka luajtur vetëm dy ndeshje për ekipin spanjoll në Ligën e Kampionëve. /albeu.com/


Shtuar 24.11.2021 16:12