Man.City i “zaptuar” nga Covid-19, Guardiola pozitiv mes 21 të izoluarve

Edhe trajneri spanjoll i Manchester City-t, Pep Guardiola është infektuar me Covid-19 dhe nuk do të jetë në ndeshjen e nesërme që luhet në kuadër të raundit të tretë të FA Cup përballë Shindoë Toën.

“Citiznes” tanimë ka 14 pjesëtar të stafit dhe 7 lojtarë të ekipit të parë të izoluar për shkak të Covid.

Ndihmësi i Pep, Rodoldo Borrel, do të marrë drejtimin e skuadrës për ndeshjen e ditës së premte. r.t/albeu.com

 


Shtuar 6.01.2022 14:42