Madridi ka gjetur një zëvendësues për Casemiron në Lisbonë

Real Madridi ka hetuar tregun për disa kohë në kërkim të përforcimeve të klasit të parë për të zbritur tre tenorët e tij në afat të shkurtër. Dhe megjithëse duket se Kroos është i arsyeshëm për një kohë, nuk do të ishte i njëjti rast për Modric dhe Casemiro.

Pikërisht duke menduar për lehtësimin e brazilianit, klubi Chamartín është drejtuar drejt Portugalisë, konkretisht kryeqytetit, Lisbonës, ku banon lojtari i Sportingut, Matheus Nunes.

Pivoti, i cili mund të veprojë në çdo pozicion të mesfushës, vazhdon përparimin e tij spektakolar. I rinovuar së fundmi nga Sporting deri në vitin 2026, ka shumë klube, veçanërisht nga Premierlia, të cilët i kanë vënë syrin, por Real Madridi do të mendonte të vinte shumë baste për të gjatë merkatos së verës së ardhshme.

Në moshën 23-vjeçare, futbollisti i lindur në Rio de Zhaneiro, e përjashtoi mundësinë për të luajtur me skuadrën braziliane për t’iu bashkuar skuadrës së Portugalisë, ku tashmë është një lojtar i Fernando Santos. Pa dyshim, ai është një nga mesfushorët më të kompletuar dhe me të ardhmen më të madhe në futbollin botëror dhe Real Madridi nuk planifikon të humbasë mundësinë për të nënshkruar me të.

Klauzola e tij e përfundimit është 60 milionë euro, megjithëse Real Madridi e di se ai mund të marrë pasimin e tij për një shifër nga 40 deri në 50 milion. Raportet janë të shkëlqyera dhe mundësia e tregut të pamposhtur, pasi Matheus nuk do të hezitonte t’i bashkohej skuadrës së bardhë. /albeu.com


Shtuar 22.11.2021 08:55