Lukaku flet pa doreza për marrëdhënien me trajnerin Conte

Romelu Lukaku thotë se ai gjithmonë dëshironte të luante për Interin dhe përmend disa prej lojtarëve të tij të preferuar në historinë e Nerazzurrëve.

Sulmuesi belg u transferua në Stadio Meazza nga Manchester United në 2019.

“Unë gjithmonë kam dashur të luaj për Interin. Jam tepër krenar që e vesh këtë fanellë. Është diçka e mrekullueshme. Unë jam një interist, ”tha 27-vjeçari në një intervistë të botuar në programin e ndeshjes së Interit përpara ndeshjes së kësaj mbrëmje kundër Romës.

“Unë gjithmonë e kam ditur që do të kisha pasur një marrëdhënie të veçantë me Antonio Conte. Kur u bashkova me Interin, i dhashë sms duke i thënë: ‘Unë po arrij”.

Ish-njeriu i Manchester United zgjodhi golin e tij më të mirë deri më tani me Interin.

“Ai që shënova kundër Milanit, ka të gjitha karakteristikat e mia atje. Drejtimi, fuqia dhe saktësia. Dhe ka një kuptim të thellë për mua dhe sezonin tonë, ”tha sulmuesi.

“Ne e fituam titullin për shkak të shpirtit tonë të jashtëzakonshëm të ekipit,” vazhdoi ai.

E fundit, por jo më pak e rëndësishmja, Lukaku emëroi lojtarët e tij të preferuar të Interit të të gjitha kohërave.

“Julio Cesar ishte i jashtëzakonshëm, me aftësi të shkëlqyera teknike dhe karizëm të madh. Pastaj Maicon kishte shpejtësi dhe teknikë”, shpjegoi Lukaku.

“Sa i përket Adrianos, unë i njoh të gjitha qëllimet e tij përmendësh. Vendosmëria dhe klasi i Eto-s më kanë frymëzuar mua dhe Ronaldo, fenomeni, kishte futbollin në fatin e tij”.

Inter janë shpallur kampion të Serie A dhe po vazhdojnë të shijojnë suksesin e tyre.


Shtuar 12.05.2021 14:15