Luka Modric firmos kontratë të re me Real Madridin

Luka Modric ka firmosur kontratë të re me Real Madridin.

Ylli i Kombëtares së Kroacisë ka vazhduar për një vit kontratën me madrilenet – deri në vitin 2022.

35-vjeçari ishte transferuar në ‘Santiago’ gjatë vitit 2012 nga Tottenham Hotspur.

Gjatë karrierës në Madrid, ai fitoi tituj të shumtë, në veçanti: Katër UEFA Champions League dhe dy La Liga.

Shtuar 25.05.2021 11:05