“Luftë” midis dy klubeve të mëdha për Aubameyang

Sulmuesi i Arsenal-it ka rënë në radarët e Manchester City dhe Barcelonës.

Kontrata e tij skadon në fund të sezonit dhe duket se e ardhmja e tij është jashtë klublit të drejtuar nga Arteta. Barcelona ishte klubi i parë që u interesua për sulmuesin e Arsenal-it pasi Aguero pësoi atë problem aritmik.

Siç raporton “Transfer Market Web”, tashmë në garë është futur dhe klubi anglez i Manchester City. Rivaliteti do të jetë interesant për përfitimin e shërbimeve të Aubameyang ,por gjithmonë pas merkatos së janarit./h.ll/albeu.com


Shtuar 18.11.2021 08:58