Lojtarin që e do Flick gjendet në Barcelonë, a do të ndodhë transferimi?

Barcelona është në kërkim të një mesfushori këtë verë dhe trajneri i ri Hansi Flick po vlerëson opsionet e tyre me drejtorin sportiv Deco.

Një nga emrat që Flick supozohet se është i interesuar është ish-lojtari i Bayern Munichut dhe lojtari aktual i Shtutgartit, Angelo Stiller – nëse ata duan të flasin me të, atëherë nuk do të kenë shumë për të bërë.

Kjo për shkak se Stiller është në Barcelonë, sipas Bar Canaletes. 23-vjeçari është parë në qytet këtë javë dhe aktualisht ndodhet me pushime atje me dy shokë, duke qëndruar në një hotel të nivelit të lartë deri të premten.

Nuk ka pasur asnjë sugjerim se kjo është e lidhur me gjigantët katalanas në këtë fazë, por sigurisht që nuk do të qetësojë spekulimet. Të hënën, u raportua se Flick kishte sugjeruar Stiller si një opsion të mundshëm.

Thuhet se çmimi i tij do të ishte rreth 25 milionë euro, megjithëse edhe kjo është një konsideratë dytësore për Blaugranët.

Derisa të sqarojnë situatën e tyre financiare dhe sa para do të jenë në gjendje të investojnë këtë verë, të gjitha spekulimet në lidhje me biznesin e tyre të transferimit përfshijnë një shkallë hipotetike. /Telegrafi/


Shtuar 12.06.2024 17:56