Lojtarët më të paguar në Seria A

Rënditja e lojtarëve më të paguar në Seria A ka ndryshuar që pas ikjes së Cristiano Ronaldos.

Mbeten në listën e lojtarëve më të paguar dhe disa futbollistë të cilët nuk janë titullarë me klubet e tyre.

Lista e 7 lojtarëve më të paguar në Seria A:

#1 Matthijs de Ligt (Juventus) ~ €153,000 në javë

#2 Christian Eriksen (Inter Milan) ~ €144,000 në javë

#3 Paolo Dybala (Juventus) ~ €140,000 në javë

#4 Aaron Ramsey (Juventus) ~ €134,000 në javë

#5 Adrien Rabiot (Juventus) ~ €134,000 në javë

#6 Zlatan Ibrahimovic (AC Milan) ~ €134,000 në javë

#7 Lautaro Martinez (Inter)~ €133,000 në javë/h.ll/albeu.com


Shtuar 19.11.2021 15:39