Liverpooli kërkon të gjallërojë sulmin në janar, synohet Traore

Liverpool mund të vendoset për të nisur një transferim emocionues pasi raportet tregojnë se Wolves janë të hapur për të shitur Adama Traore në janar. Anësori fluturues ka më pak se dy vjet të mbetura nga marrëveshja e tij aktuale, dhe me një potencial në dukje të pakufishëm, skuadra e West Midlands mund të jetë e vendosur të fitojë para. 

Reds mund të mos e kenë të gjithë situatën në favor të tyre nëse vendosin të paraqesin një ofertë për Traoren, me Barcelonën që thuhet gjithashtu në garë.

Spanjolli kaloi në radhët e Katalonjës, duke u bashkuar si 8-vjeçar, por vetëm një paraqitje për ekipin e parë.

Gjatë kohës së tij me Wolves, Traore është vendosur si një nga dribluesit më të frikshëm në divizion, për të mos përmendur ritmin e tij të vrullshëm. r.t/albeu.com


Shtuar 17.11.2021 09:00