LISTA/ Merr frymë Zidane, rikthehen 4 lojtarë të rëndësishëm për ndeshjen me Chelsea (FOTO LAJM)

Zinedine Zidane merr frymë lirisht, pasi ka rikuperuar katër lojtarë të rëndësishëm për duelin vendimtar të Real Madrid kundër Chelsea këtë të mërkurë në Ligën e Kampionëve.

Përveç Marcelo , i cili tashmë ka përmbushur angazhimin e tij elektoral, të gatshëm do të jenë Sergio Ramos, Ferland Mendy dhe Fede Valverde, i cili ka rezultuar negativ në testin e fundit.

Të katër lojtarët janë thërritur nga trajneri francez për të udhëtuar për në Londër këtë të martë për një ndeshje mjaft të rëndësishme për të ardhmen e sezonit.

“Los Blancos”  barazoi 1-1 në ndeshjen e parë, kështu që detyrimi është fitorja dhe për të realizuar ëndrrën e tifozëve që është fitimi i Ligës së Kampionëve dhe La Liga-s.

Fede Valverde ka qenë një dyshim deri në momentin e fundit, por në fund ai mori përgjigjen e testit, e cila ishte negative.

Megjithatë, Zidane do të ketë tre mungesa, për shkak dëmtimi. Të njohur tashmë Lucas Vazquez dhe Dani Carvajal i është bashkuar edhe Raphael Varane. Kthimet e Sergio Ramos, Mendy-s dhe e Marcelo-s lehtësojnë disi plagën e Zidane në mbrojtje.


Shtuar 4.05.2021 14:46