Liga e Konferencës: Partizani, Vllaznia dhe Laçi njihen me 4 rivalët e mundshëm

Ditën e sotme UEFA ka publikuar ndarjen në 8 grupe të skuadrave që do të marrin pjesë në turin e parë të Ligës së Konferencës, teksa shorti do të hidhet nesër në orën 13:00.

Në këtë kompeticion të ri marrin pjesë: Partizani, Vllaznia dhe Laçi. Interesant është fakti se Partizani mund të luajë me Llapin e Podujevës në Kosovë, ndërsa Laçi kundër FK Podgoricës në Mal të Zi.

Rivalët e mundshëm të Partizanit:

FC Sfintul George (Moldavi)

Dinamo Batumi (Gjeorgji)

KF Llapi (Kosovë)

FC Urartu (Armeni)

Rivalët e mundshëm të Laçit:

FC Noah (Armeni)

Milsami Orhei (Moldavi)

FK Podgorica (Mal i Zi)

Dila Gori (Gjeorgji)

Rivalët e mundshëm të Vllaznisë:

Fehervar (Hungari)

Sutjeska (Mal i Zi)

Petrokub Hincesti (Moldavi)

Shiroki Brijeg (Bosnje)

Shtuar 14.06.2021 21:07