Lewandowski, plani B i Real Madridit

Real Madridi ka dy objektiva kryesore për sezonin e ardhshëm, që janë nënshkrimi i Mbappes dhe ai i Erling Haaland. Në parim, ardhja e francezëve duket e realizueshme, por i norvegjezit është i ndërlikuar.

Nga bardhezinjtë tashmë do të vlerësonin variante të tjera dhe si vitet e kaluara sërish në plan të parë vjen emri i Robert Lewandowskit. Real Madridi ka qëndruar për një kohë të gjatë pas figurës së polakut dhe tashmë do të plotësoheshin të gjitha kushtet që ai të mbërrinte në Bernabeu.

Kësaj duhet shtuar se burime pranë ambientit të lojtarit konfirmojnë se sulmuesi do t’i kishte dhënë urdhër agjentit të tij që të përpiqej të mbyllte uljen e tij në kryeqytetin e Spanjës. Ish-lojtari i Dortmundit nuk e ka fshehur kurrë dëshirën për të veshur fanellën e bardhë dhe e di se në moshën 33-vjeçare mund të jetë shansi i tij i fundit për të arritur ëndrrën e tij.

Nga ana tjetër, Bayern Munich nuk do t’i vinte shumë pengesa largimit të tij dhe pikërisht nga klubi gjerman duan të rinovojnë skuadrën. Tani për tani Lewandowski ka një kontratë deri në qershor 2023, por bavarezët do të transferonin të drejtat e tyre për një shifër afër 40 milionë euro. /albeu.com


Shtuar 2.12.2021 11:13