Lewandowski ekspozon problemet e tij në Bayern

Robert Lewandowski fillon të shohë fundin e skenës së tij në Gjermani . Sulmuesi polak i përfundon kontratën në vitin 2023, por në moshën 33-vjeçare do të mirëpriste një aventurë të re.

Në përqendrim me përzgjedhjen e tij ai foli për problemet që po has këtë sezon te skuadra bavareze:

Te Bayern kohët e fundit nuk e kam të lehtë të gjej situata goli apo vendin tim në fushë. Kur luan me gjashtë sulmues, lojtarët dhe kundërshtarët tuaj janë shumë afër , kjo nuk është e lehtë për një sulmues. Në disa ndeshjet e fundit ajo mori mua një kohë për të gjetur një vend dhe për të marrë mbrapa topin dhe edhe kur unë bëj, ka ende shumë  lojtarë përpara.  Ka  ndeshje ku nuk luaj shumë topa në 20 minutat e para, më duhej të luftoja për t’i marrë ato. Sigurisht, herët a vonë krijoni mundësi, por nuk është aq e lehtë. Edhe për mua ndonjëherë është e vështirë, megjithëse e di që kam nevojë për durim .”

Kujtojmë që Leva trazoi pak ujrat në Munich në merkaton e fundit verore, duke u shprehur se dëshiron të largohe, por në fund  një gjë e tillë nuk u arrit. Përpos problematikave ai është duke kaluar një moment fantastik në aspektin individual, por edhe si skuadër.

Në rast largimi, për sulmuesin janë të interesuara disa skuadra, me Real Madridin që po sheh me kujdes situatën e polakut. r.t/albeu.com


Shtuar 11.11.2021 12:18