Lewandowski do të largohet, Bayern vendos çmimin 100 milion euro

Robert Lewandowski kërkon të largohet nga Bayerni i Mynihut.

Në moshën 33-vjeçare sulmuesi polak dëshiron një aventurë të re. Ai ka qenë prej vitesh në shënjestrën e Realit të Madridit por merengesat tashmë kanë një objektiv të vetëm që quhet Kiljan Mbappe.

Edhe pse sheiku i PSG premtoi se nuk do të privohet nga ylli francez, Bayerni nuk e ka kundërshtuar kërkesën e Levandivskit për tu larguar e ka vendosur dhe çmimin, 100 milionë euro. Por me këtë shifër do të jetë e vështirë që polaku të largohet nga Mynihu.

Gjithsesi ky sesion merkatoje na ka rezervuar surpriza të mëdha.

Ndërkohë në Itali, Interi po kërkon një sulmues tjetër pas Edin Xhekos.

Orët e fundit në krye të listës së drejtuesve zikaltër ka dalë emri i Marco Thuram, sulmuesi i Monchengladbach. Gjermanët kërkojnë 30 milionë euro ndërkohë që Interi ka bërë një ofertë jo shumë larg kërkesës dhe pritet që në ditët në vijim të ketë të reja nga kjo tratativë.


Shtuar 19.08.2021 21:19