L’Equipe: UEFA dënoi PSG-në për shkeljen e rregullave të Fair Play-it financiar

Dy klube franceze menjëherë PSG dhe Marseille hynë në marrëveshje me organin e kontrollit financiar të UEFA-s. Siç u bë e ditur për L’Equipe, të dy klubet u gjobitën për shkelje të rregullave të Fair Play-it financiar.

PSG dhe Marseille kanë tre vjet për të përmirësuar gjendjen e tyre financiare. Nëse kjo nuk ndodh, atëherë sanksionet ndaj tyre do të jenë më të rrepta.

Kujtojmë që PSG-ja kritikohet rregullisht për shpenzime të tepërta. Pyetjet janë ngritur së fundmi në komunitetin e futbollit se si klubi ishte në gjendje të nënshkruante marrëveshjen mega-nënshkrimin e Kylian Mbappe.

Paris Saint-Germain do të luajë ndeshjen e radhës të kampionatit francez më 21 gusht kundër Lille. /albeu.com/

Shtuar 19.08.2022 18:20