Leonardo dhe Neymar duan një PSG me “brazilianë”

Raphinha e përfundoi sezonin e kaluar si një nga lojtarët më të shquar të Leeds United të Marcelo Bielsa, por fillimi i tij i mirë i sezonit nuk ka kaluar pa u vënë re nga klubet që tashmë ishin të interesuara për brazilianin verën e kaluar.

I fundit që u interesua për sulmuesin e Leeds United, siç raportohet nga TEAMtalk , ka qenë Paris Saint-Germain. Rekomandimet e bashkatdhetarit të tij Neymar dhe mbi të gjitha debutimi dhe shpërthimi i tij me skuadrën braziliane kanë zgjuar interesimin e të mëdhenjve të Evropës. Përveç tij, në listë është edhe Richarlison, një tjetër sulmues brazilian, i cili i përket Evertonit , shkruan Albeu.com.

Në këtë mënyrë, parizienët i bashkohen një lufte që po drejton Liverpooli i Jürgen Klopp për momentin . Reds ishin ndër skuadrat e para që u interesuan për futbollistin 25-vjeçar për të përforcuar sulmin e tij, deri në atë pikë sa ish-futbollisti Rivaldo, bashkatdhetari i Raphinhas, deklaroi në një intervistë për Betfair se “nëse ai do të bënte hapin (të nënshkrimi për Liverpool-in), ai mund të mos jetë titullar, por jam i sigurt se do të ishte një hap i madh në karrierën e tij. 

Do t’i lejonte atij të konkurronte për tituj dhe të luante në Ligën e Kampionëve , gjë që mund të jetë vendimtare për t’u quajtur me ekipin brazilian”. /albeu.com


Shtuar 28.10.2021 14:38