Hyseni tregon sakrificën që ka bërë për Alvisën: Erdhi në mal me taka, edhe sot më dhemb (FOTO LAJM)

Hyrja e Hysenit në “Përputhen” ishte mjaft e bujshme pasi prezantimi i parë ishte si ish i dashuri i Alvisës. Për sa kohë ishte pjesë e emisionit pati përballje nga më të ndryshmet me Alvisën dhe debate për lidhjen e tyre të përfunduar.

Por nuk ishte Alvisa arsyeja e largimit nga emisioni. Hyseni la programit pas sherrin me Brunon. Sherri ka agravuar edhe në përleshje fizike dhe më pas Hyseni ka lënë studion.

Gjithesi ai është mjaft i ndjekur në rrjetet sociale dhe së fundmi ka bërë një bisedë me ndjekësit ku pjetet për Alvisën nuk kanë munguar.
Një prej tyre e pyet se cila ishte sakrifica më e madhe që ka bërë për konkurrenten e Përputhen.

“Për këtë pjesë nuk doja të flisja. Por mu kujtua dicka dhe dua ta tregoj. Një fundjavë u nisëm për në një ujvarë diku mbas Shkodrës. Për të arritur të ujvara duhet të ngjisje një mal me këmbë që ishte rreth dy orë larg dhe terren shumë i vështirë. Vajza në fjalë na kish ardhur me taka sepse nuk e dinim që ishte terren i vështirë, kam hequr atletet e mija, ja kam dhënë dhe e kam ngjitur malin pa atlete, zbathur. Pjesa më e vështirë ishte kur e zbritëm malin edhe tani që e kujtoj më dhembin këmbët, ishte aq e vështirë sa në një moment i vesha atletet dhe e mora vajzën në krah deri sa zbritëm malin”, shkruan Hyseni.

“Ishte sakrificë që nuk i vë dot çmim”, shton më tej ish-konkurrenti./albeu.com/


Shtuar 28.10.2021 14:38