Leipzig shkruan historinë, fiton për herë të parë Kupën e Gjermanisë

Leipzig ka fituar Kupn e Gjermanisë për herë të parë në histori, duke mposhtur Freiburg pas ekzekutimit të penalltive, teksa koha e rregullt dhe shtesa ka përfundur 1-1.

Freiburgu kaloi në epërsi me Eggesteinin në minutën e 18′, por Leipzig barazoi me Christopher Nkunkun në minutën e 76′.

Në penallti, Leipzigu ishte më i suksesshëm duke fituar 4:2.

Shtuar 21.05.2022 23:12