Legjenda e Liverpool parashikon dy probleme për Man.United pas emërimit të Rangnick

Sir Kenny Dalglish beson se Manchester United mund të ketë një ose dy probleme në duart e tyre në fund të sezonit me Ralf Rangnick.

Gjermani do të jetë në detyrë si trajner i përkohshëm në Old Trafford deri në fund të sezonit, përpara se të kalojë në një rol konsulent.

Pasi ka nënshkruar një marrëveshje fillestare gjashtëmujore për të shërbyer si trajner i përkohshëm, Rangnick do të hyjë në një kontratë dyvjeçare për t’u ngjitur në katin e sipërm në fund të sezonit aktual, pasi United kërkon një pasardhës të përhershëm, me Mauricio Pochettino favorit për të marrë drejtimin.

Rangnick filloi në mënyrë perfekte teksa mori drejtimin për herë të parë kundër Crystal Palace, me golin e Fred në pjesën e dytë që rezultoi i mjaftueshëm për të siguruar një fitore 1-0 në “Old Trafford”.

Tifozët e United u inkurajuan nga shfaqja e parë e ekipit të tyre nën drejtimin e shefit të tyre të ri, me vetë njeriun që lavdëroi gjithashtu përgjigjen e lojtarëve të tij pas dy ditëve të tij të para në krye.

Por legjenda e Liverpool-it, Dalglish, ka paralajmëruar rivalët e tij të vjetër se mund të përballen me një problem në fund të sezonit, pavarësisht se si Rangnick performon si trajner i përkohshëm.

Problemi i parë:

Nëse Ralf është një sukses, a do të ishte vërtet vendimi i duhur ta linim atë të largohej nga roli i trajnerit në verë për t’u bërë konsulent futbolli në klub për dy vitet e ardhshme?” Dalglish ka shkruar në rubrikën e tij për The Sunday Post.

Problemi i dytë:

Dritarja e transferimeve të janarit do të jetë  interesante. A do të lejohet Ralf të sjellë lojtarë dhe të largojë të tjerët? /albeu.com


Shtuar 6.12.2021 09:46