Largimi i mundshëm i Casemiros, Reali “piketon” menjëherë zëvendësuesin

Fillimi i vështirë ka ngritur alarmin te Manchesterin United të cilët janë “turrur” në Spanjë këto ditë të fundit të merkatos, për të parë opsione nga Reali dhe Atletico.

Një prej lojtarëve për të cilët po interesohet seriozisht United është brazilian i Real Madridit, Casemiro.

“Galaktikët” dhe lojtar edhe pse fillimisht patën një neglizhim tani duket se po e diskutojnë seriozisht këtë mundësi.

Klubi “chamartin” ka piketuar menjëherë një zëvendësues të mundshëm dhe i pari në listë është Bruno Guimares.

Mosha e tij 24 vjeç dhe talenti i madh që zotëron e bëjnë një perspektivë interesante për të ardhmen./albeu.com