Largimi i Agueros nga City, Guardiola: Do jetë i pazëvendësueshëm, është një legjendë

Nuk mund të mungonte as komenti i trajnerit Pep Guardiola, pas lajmit të lamtumirës së Sergio Aguero-s  nga Manchester City.

Tekniku spanjoll theksoi cilësitë e Kun dhe i uroi më të mirën për të ardhmen: “Kemi akoma dy muaj përpara dhe sot pashë përkushtimin e tij në stërvitje. Sergio është i pazëvendësueshëm. Ai nuk është i dobët as në aspektin numerik: më shumë se 360 ​​ndeshje të luajtura dhe më shumë se 250 gola, tituj të fituar … Ai është një legjendë, sulmuesi më i mirë që ka pasur ky klub dhe do të jetë i pazëvendësueshëm në shpirtrat, zemrat, mendjet e tifozëve tanë, njerëzve tanë, lojtarëve që luajtën përkrah tij dhe të gjithë trajnerëve që kanë punuar me të. Ai është një person i shkëlqyer,  një njeri i jashtëzakonshëm dhe jam shumë i sigurt nëse është akoma i vendosur, do të  luaj edhe për shumë gjatë, mbase edhe 5 vjet “.

 


Shtuar 31.03.2021 09:16