Laporta: Xavi më jep shumë moral, fantastike ta shikosh në pankinën e Barcelonës

Presidenti i Barcelonës Laporta është shprehur se nënshkrimi me Xavin i jep shumë siguri për të ardhmen.

Ai u shpreh se “ Unë e kam parë Xavi me këmbët në tokë dhe shumë i vetëdijshëm se çfarë do të thotë të jesh trajner i Barçës dhe shumë i vetëdijshëm për situatën e ekipit. Më jep shumë moral të shoh Xavi, kam ndjenjën se do të shkojë mirë”. Para tifozëve , ai tha se “është krenari të shohësh një trajner si Xavi në pankinë. Situata është delikate, por vendimet po merren në vendimin e duhur.

Për dëmtimin e Pedrit, ai u shpreh se “më shumë se një rikthim është se klubi dhe mjekët me të cilët jemi konsultuar mendojnë se nuk duhet nxituar.


Shtuar 20.11.2021 11:04