Laporta dhe Raiola takohen në Torino

Pasi zbarkoi në Itali për të parë Pedrin duke i dhënë trofeun Golden Boy, presidenti i Barcelonës Joan Laporta përfitoi nga koha e tij në gadishull për t’u takuar me Mino Raiola.

Raiola është përfaqësues i shumë lojtarëve, por më i dalluari i Erling Haaland, i cili Laporta është një admirues i zjarrtë.

Sipas Fabrizio Romano, Laporta shkoi direkt nga aeroporti, në vend që të shkonte fillimisht në hotelin e tij, së bashku me Mateu Alemany për të takuar Raiolën teksa shfrytëzuan mundësinë për të kuptuar plotësisht situatën e transferimit të Haaland.

Raiola deklaroi së fundmi se Haaland do t’i bashkohet një prej katër klubeve, Bayern Munich, Real Madrid, Barcelona ose Manchester City, ndërsa Laporta gjithashtu u takua me Raiolën vetëm disa ditë pasi u bë president për të diskutuar të ardhmen e norvegjezit./h.ll/albeu.com


Shtuar 14.12.2021 09:52