Lajm i trishtë për sportin shqiptar, humb betejën me koronavirusin fizioterapisti i Kombëtares

Mëngjesin e sotëm, ka ardhur një lajm i hidhur për sportin e në veçanti për futbollin shqiptar.

Koronavirusi ka fituar betejën me fizioterapistin e Kombëtares tonë, Ylli Mihali.

Lajmin e trishtë e ka konfirmuar presidenti  i Federatës Shqiptare të Futbollit , Armando Duka nëpërmjet një postimi në Facebook.

Postimi i Dukës:

Të dashur miq,

Pak minuta më parë u njoha me lajmin e kobshëm se Ylli Mihali, njeriu i mirë, fjalëpak, u nda nga jeta pas një betejë të gjatë e stërmunduese me Covid-19.

Ky është një moment i vështirë për të gjithë futbollin shqiptar, që e njohu dhe e dashuroi aq shumë Yllin, që emrin e reflektonte në ҫdo hap dhe moment të jetës së tij. Një fizioterapist dhe një njeri i jashtëzakonshëm që shërbeu për 27 vite pranë ekipit tonë Kombëtar, pranë klubit të tij Tiranës, pranë sportistëve në vështirësi, duke qenë pranë tyre në ҫdo situatë.

Humori, dashuria për njerëzit, dhembshuria e Yllit do të na mungojnë. Në këtë moment të vështirë për familjen e tij, miqtë e tij të shumtë, lutemi që shpirti i tij të prehet në paqe. 

Lamtumirë Yll, do të të kujtojmë gjithmonë me dashuri! /


Shtuar 13.09.2021 11:39