Lajm i keq për Real Madrid, lojtari humbet finalen pasi rezulton me Covid-19

Lojtari i Real Madridit, Dani Carvajal, ka rezultuar pozitiv me COVD-19 sipas testeve të fundit të kryera nga “Los Blancos” dhe do të mungojë në finalen e Superkupës së Spanjës kundër Athletic të dielën.

Carvajal luajti 90 minutat e lojës kundër Barcelonës në atë që ishte rikthimi i tij në formacionin fillestar pesë ndeshje më vonë (ai humbi katër ndeshje të Ligës dhe Kupës) dhe u zëvendësua në fillimin e kohës shtesë nga Lucas Vázquez.

 

Vendi i tij në njëmbëdhjetëshen fillestare në finalen e madhe kundër baskëve me siguri do të zërë Lucas Vázquez. Ndërkohë, Ancelotti është ende në sy David Alaba, i cili nuk ishte në gjendje të luante në gjysmëfinalen e El Clasico për shkak të disa shqetësimeve në minutën e fundit. /h.ll/albeu.com


Shtuar 14.01.2022 10:13