Lajm i keq për Newcastle, dëmtohet Trippier dhe do të operohet

Newcastle ka pësuar një goditje të madhe pasi Kieran Trippier është dëmtuar dhe ka nevojë për operacion pasi ka thyer këmbën e tij. Transferimi i ri nga Atletico Madrid ka bërë një fillim mahnitës në karrierën e tij në Tyneside.

Por pasi shënoi në fitoren 1-0 kundër Aston Villas nga një goditje dënimi në minutën e 35-të, Tripper duhej të nxirrej jashtë tre minuta në pjesën e dytë.

Trippier iu nënshtrua një rreze X në Infermierinë Royal Victoria dhe u kthye në St James’ Park me paterica, me këmbën në një çizme mbrojtëse.

31-vjeçari ka pësuar një thyerje në këmbën e majtë dhe do të operohet këtë javë.

Klubi shkroi në Twitter: “Kieran Trippier do të jetë jashtë fushës për ndeshjet e ardhshme të #NUFC pas thyerjes së një kocke në këmbë gjatë fitores së djeshme ndaj Aston Villa.

“Të uroj një shërim të shpejtë, @trippier2.”/ h.ll/albeu.com


Shtuar 14.02.2022 13:08