Lacazette futet në agjendën e Newcastle

Newcastle United dëshiron t’i japë sezonit të tyre një ndryshim në krye. Pas ndryshimit të pronësisë dhe kërkimit të trajnerit dhe drejtorit të ri sportiv, klubi ka nisur edhe kërkimin për një yll që do të rinisë opsionet e tij për qëndrueshmëri.

Sipas ‘Daily Mirror’, Lacazette është objektivi i radhës. Francezi përfundon kontratën e tij këtë qershor dhe Arsenali do të përballet me dritaren e fundit në të cilën ai mund të tregtohet. Kjo gazetë siguron se nuk duket se ai do të rinovojë dhe Newcastle shfaqet si një destinacion tërheqës. Ata gjithashtu pretendojnë se West Ham është në këtë luftë për nënshkrimin e tyre. /albeu.com


Shtuar 26.10.2021 09:35