Ky është lojtari i vetëm i Chelseat që iu gëzua shkarkimit të Pochettinos

Ylli i harruar i Chelseat, Malang Sarr, ‘pëlqeu’ postimin zyrtar të klubit që njoftonte largimin e papritur të Mauricio Pochettinos.

Argjentinasi i paketoi valixhet e tij pas vetëm një viti në Stamford Bridge, me klubin londinez që pretendon se vendimi është marrë me “pëlqim të ndërsjellë”.

Trajneri kishte shumë periudha të vështira, me mbështetësit që i hipën në shpinë gjatë disa humbjeve në momente të rëndësishme.

Por, ai i bashkoi gjërat drejt fundit të sezonit dhe përfundoi me pesë fitore radhazi ndërsa Chelsea përfundoi në vendin e gjashtë.

Largimi i tij erdhi pas një rishikimi të menjëhershëm në fund të sezonit me pronarët e Bluve.

Dhe kjo u bë e ditur të martën në mbrëmje përmes Instagramit zyrtar të Chelseat.

Mediat në Angli raportojnë se lojtarët kryesorë kanë mbetur të mërzitur nga largimi i Pochettino.

Por, disa fansa vunë re se njëri në fakt kishte ‘pëlqyer’ postimin që konfirmonte largimin e tij.

Mbrojtësi francez Sarr ishte lojtari që përshëndeti vendimin e marrë, duke e pëlqyer postimin.

Paraqitja e fundit e qendërmbrojtësit për Chelsean erdhi në vitin 2022. Mirëpo, Sarr nuk ka gjasa të të mbetet në klub edhe pse argjentinasi është shkarkuar.

Ai u transferua nga Chelsea nga Nice në 2020 në një transferim të lirë pasi u bë një nga qendërmbrojtësit më të rinj të Ligue 1.

Sarr e kaloi sezonin e ardhshëm në huazim te Porto përpara se të kthehej për të luajtur nën drejtimin e Thomas Tuchel në sezonin 2021/22.

Lojtari bëri 17 paraqitje në të gjitha garat përpara se t’i bashkohej Monacos në formë huazimi sezonin e ardhshëm. /Telegrafi/


Shtuar 22.05.2024 19:06