Kushtet që e larguan Pochettino-n nga United

Tani që Ralf Rangnick është zyrtarisht trajneri i ri i Manchester United, sytë janë sërish te Mauricio Pochettino , pasi argjentinasi ishte favoriti i klubit për të plotësuar këtë pozicion. Natyrisht, gjermani vjen në një bazë të përkohshme dhe ata mund të rikthehen fare mirë për Poche në verë.

Megjithatë, në ‘Téléfoot’ ata theksojnë se janë dy kushte që e larguan menjëherë Santa Fe nga “Djajtë e Kuq”. Nëse United do të kishte shtypur më shumë, ata mund ta kishin çuar jakun në ujë.

E para është pagesa për lirinë e teknikut. PSG ishte i gatshëm të ulej për të negociuar, për sa kohë që Manchesteri kishte vullnetin për t’iu afruar 15 ose 20 milionë eurove që kërkonte nga Parisi për të lënë trajnerin e tyre jashtë.

E dyta është edhe më e dukshme, pasi kishte gati një zëvendësues. Siç ka bërë të ditur tashmë AS, në PSG ata dhanë dorëheqjen në synimin e tyre për të marrë përsipër Zidane, atë që donin të zinte postin, menjëherë . Kjo përfundoi duke bllokuar marshimin e Pochettino në Old Trafford. /albeu.com


Shtuar 30.11.2021 08:54