Kush është Paco Jemez, trajneri i ri i Udineses

Njoftimi zyrtar mungon ende, por trajneri i ri i Udineses do të jetë Paco Jemez , pas shkarkimit të Luca Gottit.

Paco Jemez, një trajner spanjoll 51-vjeçar, ka një të kaluar si mbrojtës në La Liga me fanellat e Rayo Vallecano, Deportivo La Coruna dhe Real Zaragoza marrë nga Corriere dello Sport.

Ai numëron 21 paraqitje, mes viteve 1998 dhe 2001, në Kombëtaren spanjolle me të cilën u përball dy herë me Italinë në një ndeshje miqësore dhe luajti në Kampionatin Evropian të vitit 2000.

Paco Jemez, ish-trajneri i Granadës

Duke i varur këpucët, ai u bë trajner në vitin 2007 në stolin e AlcalA, përpara se të transferohej në Cordoba, Cartagena dhe Las Palmas, përpara se të bashkohej me Ligën në krye të Rayo Vallecano, Granada dhe Las Palmas përsëri. Familja Pozzo, pronare e Udineses, u takua me Jemezin pikërisht në kohën e Granadës, një klub që ishte në duart e Pozzos deri në vitin 2016. /albeu.com/


Shtuar 8.12.2021 18:19