KUPA E SPANJËS/ Barcelona – Athletic Bilbao, formacionet zyrtare

Barcelona do të përballet me Athletic Bilbao në kuadër të finales së Copa del Rey.

Barcelona është afër të fitojë trofeun e parë këtë sezon, “Blaugranët” do të ndeshen me skuadrën baske, Athletic Bilbao, e cila është tejet skuadër e papërshtatshme në rastet e finaleve, shkruan lajmi.net.

Këtë takim, për Barçën mungojnë, Coutinho, Fati dhe Neto.

Për Bilbaon nuk do të jenë të pranishëm, Alvarez, Zarraga dhe Nolaskoain.

Formacionet zyrtare: 

Barcelona: Ter stegen, Dest, Pique, Busquets, Griezmann, Messi, Lenglet, Pedri, Jordi Alba, De Jong, Mingueza.

Athletic Bilbao: Simon, Balenziaga, Martinez, Yeray, De Marcos, Berenguer, Garcia, Lopez, Munain, Williams, Raul Garcia.


Shtuar 17.04.2021 20:34