Kupa e Italisë/ Atalanta dhe Juventusi gati për finalen: Formacionet zyrtare

Luhet sot finalja e Kupës së Italisë me Atalantë dhe Juventusit. Të dyja skuadrat kanë bërë publike formacionet zyrtare.

Juventus  kërkon që të fitojë trofeun e vetëm këtë sezon, pas dështimit në Serie A.

Në anën tjetër, Atalanta është duke luajtur shumë mirë në ligën e Italisë, ku edhe ka siguruar një kualifikim në Ligën e Kampionëve dhe fitimi i Kupës do të ishte qershia mbi tortë për të mbyllur sezonin.

Formacionet zyrtare:

Atalanta: Gollini; Toloi, Romero, Palomino; Hateboer, De Roon, Freuler, Gosens; Pessina; Malinovskyi, Zapata

Juventus: Buffon Cuadrado, De Ligt, Chiellini, Danilo McKennie, Bentancur, Rabiot, Chiesa Kulusevski, Cristiano.

Shtuar 19.05.2021 20:01