Kritika për Benzema për lëvdatat e tij për Messin

Të dielën e kaluar, Benzema lavdëroi Messin duke thënë se kritikët e lojtarit argjentinas nuk e njohin futbollin. Disa fjalë që i kanë kushtuar kritika lojtarit të Real Madridit.

Ishte Rothen, një ish-lojtar i PSG-së, ai që kritikoi Benzeman.

“Kur ai flet kështu, është sepse ai nuk i ka parë ndeshjet e PSG-së, nuk është e mundur. Sepse nëse do t’i bënte, do të ishte të paktën pak kritik. Po, në të vërtetë, ky nuk është Messi që ne njohim që erdhi në PSG. Prandaj kritikat janë kaq konstruktive, nuk janë gjithmonë negative. Për të mos thënë që Messi nuk është në maksimumin e tij, ne jemi dikush që nuk di asgjë nga futbolli, më vjen keq”, theksoi Rothen në RMC Sport.

Rothen nuk u ndal me kaq dhe shtoi se: “Unë nuk e kam të injektuar shkencën. Por ndjehem i akuzuar nga Benzema se nuk di asgjë për futbollin, kur ke 16-17 vite karrierë në nivelin më të lartë, që ke luajtur futboll që nga ajo kohë ti ishe 5 vjeç, që në fund të karrierës sime u bëra këshilltar sepse e dua futbollin dhe është pasioni im. Më fal Karim, por ja ku e tepron pak”. /albeu.com/

Shtuar 25.01.2022 20:08

Tags: ,